Română 

"Întristările ce vin oamenilor sunt urmările păcatelor şi relelor lor. Dacă le răbdăm cu rugăciune, atunci vedem că vin iarăşi cele bune."



Programul slujbelor religioase în săptămâna I din Post

Luni - Marţi
06:00 Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III, VI, IX şi Obedniţa
Vecernia
16:00 Pavecerniţa Mare şi Canonul Sf. Andrei Cretanul
21:00 Miezonoptica, Utrenia, Ceasul I
Miercuri
06:00 Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III, VI, IX şi Obedniţa
Sfânta Liturghie a Sf. Grigorie Dialogul
Paraclisul Maicii Domnului
Parastasul Mic
16:00 Pavecerniţa Mare şi Canonul Sf. Andrei Cretanul
21:00 Miezonoptica, Utrenia, Ceasul I
Joi
06:00 Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III, VI, IX şi Obedniţa
Sfânta Liturghie a Sf. Grigorie Dialogul
16:00 Pavecerniţa Mare şi Canonul Sf. Andrei Cretanul
21:00 Miezonoptica, Utrenia, Ceasul I
Vineri
06:00 Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III, VI, IX şi Obedniţa
Sfânta Liturghie a Sf. Grigorie Dialogul
Paraclisul Maicii Domnului
Parastasul Mic
16:00 Pavecerniţa Mare şi Canonul Morţilor
Utrenia
21:00 Taina Sfântului Maslu
Sâmbătă
06:00 Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III, VI, IX
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
Parastasul Mare
18:00 Priveghere
Duminică
08:30 Acatistul Mântuitorului nostru Iisus Hristos
Ceasurile III şi VI
Sfânta Liturghie a Sf. Vasile cel Mare
18:00 Vecernia, Utrenia şi Ceasul I
Paraclisul Maicii Domnului


Programul slujbelor religioase

Luni - Joi
06:00 Acatistul Sfântului Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III şi VI
Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
Parastasul Mic
Miercuri Paraclisul Maicii Domnului (după Sf. Liturghie)
18:00 Ceasul IX , Vecernia, Pavecerniţa Mică
21:00 Miezonoptica, Utrenia şi Ceasul I
Vineri
06:00 Acatistul Sfântului Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III şi VI
Sfânta Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
Paraclisul Maicii Domnului
Parastasul Mic
17:00 Ceasul IX, Vecernia, Utrenia şi Ceasul I
21:00 Taina Sf. Maslu
Sâmbătă
06:00 Acatistul Sf. Acoperământ al Maicii Domnului
Ceasurile III, VI şi IX
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
Parastasul Mare
18:00 Priveghere
Duminică
08:30 Acatistul Domnului nostru Iisus Hristos
Ceasurile III şi VI
10:00 Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur
18:00 Ceasul IX, Vecernia Utrenia şi Ceasul I
Paraclisul Maicii Domnului.


© 2019 Mânăstirea Nicula - Toate drepturile rezervate.